Aktuality

 

Dňa 11.7.2020 sme sa na pozvanie Pohotovostného pátracieho tímu zúčastnili súčinnostného cvičenia zameraného na prehľadávanie budov a terénu, poskytnutie prvej pomoci a transport zranenej osoby. Išlo o simulovanie pátracej akcie, kde našou úlohou bolo nájsť dve dospelé osoby a šesť detí.

Naši dobrovoľníci aj dnes pomáhajú spoločne s Dobrovoľná záchranná brigáda civilnej ochrany - DZB CO , Bratislavská kynologická záchranárska brigáda a inými organizáciami v karanténnych zariadeniach Senica - Kunov a Bratislava - Družba.

Ďakujeme spoločnosti Europcar Slovakia , ktorá nám a dobrovoľníkom z Dobrovoľnej záchrannej brigády civilnej ochrany zdarma zapožičala spolu 4 osobné automobily značky ŠKODA. Autá sme už dnes naplno využili rozvozom pitného režimu do karanténneho zariadenia v Kunove a prevozom dobrovoľníkov a materiálu do karanténneho strediska v Piešťanoch.

Naši dobrovoľníci obdržali od Kto pomôže Slovensku ďalšiu materiálnu pomoc vo forme ochranných štítov a balíkom jednorázových rukavíc. Spolu s dobrovoľníkmi Dobrovoľnej záchrannej brigády civilnej ochrany - DZB CO tak vieme poskytovať našu pomoc aj na viacerých miestach naraz.

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať darcovi, ktorý nám cez výzvu na Kto pomôže Slovensku priniesol jednorázové ochranné overály, ktoré využijeme v triediacich stanoch v nemocnici Malacky, Trnava a taktiež v karanténnom stredisku v Piešťanoch. Aj vďaka Vám môžeme pomáhať.

Od dnes sa môžu návštevníci nemocnice v Malackách stretnúť s našimi dobrovoľníkmi a s dobrovoľníkmi z Dobrovoľnej záchrannej brigády civilnej ochrany. Ich činnosť pozostáva z merania teplôt osobám vstupujúcim do areálu nemocnice, v prípade namerania teplôt ich triedenie a komunikáciu s nemocnicou. Stan zabezpečila nemocnica od ZB HaZZ v Malackách a...

V dňoch 29.2.2020-1.2.2020 sa naši dobrovoľní záchranári na žiadosť sekcie krízového riadenia a Dobrovoľnej záchrannej brigády CO zúčastnili informačnej kampane Korona na štátnych hraniciach a to konkrétne Berg a Kittsee. Naši dobrovoľníci strávili na hraniciach celkovo 112 hodín čo je pre nás veľmi povzbudivé a tým vieme že to naozaj robia zo...

Dňa 24.11.2019 sme v katastri mesta Senica, časť Dolné Suroviny, pátrali po nezvestnej osobe. Do akcie sa zapojilo cca 60 dobrovoľníkov z rôznych dobrovoľných organizácií. Vďaka takémuto počtu bolo možné vytvoriť početnú rojnicu a prehľadať tak priľahlý les. Okrem lesu boli prehľadané aj iné vytipované miesta, opustené budovy a železničná stanica,...

Dnes sme spolu s Pohotovostným pátracím tímom a Kriminálnou políciou Levice zorganizovali pátraciu akciu po nezvestnom Gabrielovi Sajkovi z Levíc. Pátrania sa zúčastnili aj hasiči z DHZ Kozárovce, rodina a verejnosť. Aj napriek prehľadaniu veľkých plôch sa nám Gabriela nepodarilo nájsť.

Ďakujeme za podporu webnode.sk. Vďaka nim môžeme využívať prémiové služby zadarmo. Predstavujeme Vám náš nový web www.czs.sk .