Aktuality

 

Dňa 13.02.2021 sme boli požiadaný o pomoc pri pátraní po nezvestnej osobe z Trnavy. Pátranie prebiehalo od 09.02.2021. Osoba bola vypátraná, žiaľ bez známok života.

Počas víkendu sme pomáhali v testovaní spoločne s dobrovoľníkmi z Dobrovoľnej civilnej ochrany.

Pred Vianocami sme spoločne s Dobrovoľnou civilnou ochranou medzi členmi robili zbierku pre deti z tohoto zariadenia a obdržali sme takéto poďakovanie. Sme radi že deti mali radosť a mohli tak prežiť o kúsok lepšie Vianoce.

Dnes sme od Pohotovostného pátracieho tímu obdržali žiadosť o pomoc pri pátraní po nezvestnej osobe z Bolerázu. Pátranie bolo nakoniec ukončené nakoľko sa osoba našla a je v poriadku.

Dňa 11.7.2020 sme sa na pozvanie Pohotovostného pátracieho tímu zúčastnili súčinnostného cvičenia zameraného na prehľadávanie budov a terénu, poskytnutie prvej pomoci a transport zranenej osoby. Išlo o simulovanie pátracej akcie, kde našou úlohou bolo nájsť dve dospelé osoby a šesť detí.

Naši dobrovoľníci aj dnes pomáhajú spoločne s Dobrovoľná záchranná brigáda civilnej ochrany - DZB CO , Bratislavská kynologická záchranárska brigáda a inými organizáciami v karanténnych zariadeniach Senica - Kunov a Bratislava - Družba.

Ďakujeme spoločnosti Europcar Slovakia , ktorá nám a dobrovoľníkom z Dobrovoľnej záchrannej brigády civilnej ochrany zdarma zapožičala spolu 4 osobné automobily značky ŠKODA. Autá sme už dnes naplno využili rozvozom pitného režimu do karanténneho zariadenia v Kunove a prevozom dobrovoľníkov a materiálu do karanténneho strediska v Piešťanoch.

Naši dobrovoľníci obdržali od Kto pomôže Slovensku ďalšiu materiálnu pomoc vo forme ochranných štítov a balíkom jednorázových rukavíc. Spolu s dobrovoľníkmi Dobrovoľnej záchrannej brigády civilnej ochrany - DZB CO tak vieme poskytovať našu pomoc aj na viacerých miestach naraz.