Aktuality

 

Dňa 24.11.2019 sme v katastri mesta Senica, časť Dolné Suroviny, pátrali po nezvestnej osobe. Do akcie sa zapojilo cca 60 dobrovoľníkov z rôznych dobrovoľných organizácií. Vďaka takémuto počtu bolo možné vytvoriť početnú rojnicu a prehľadať tak priľahlý les. Okrem lesu boli prehľadané aj iné vytipované miesta, opustené budovy a železničná stanica,...

Dnes sme spolu s Pohotovostným pátracím tímom a Kriminálnou políciou Levice zorganizovali pátraciu akciu po nezvestnom Gabrielovi Sajkovi z Levíc. Pátrania sa zúčastnili aj hasiči z DHZ Kozárovce, rodina a verejnosť. Aj napriek prehľadaniu veľkých plôch sa nám Gabriela nepodarilo nájsť.

Ďakujeme za podporu webnode.sk. Vďaka nim môžeme využívať prémiové služby zadarmo. Predstavujeme Vám náš nový web www.czs.sk .

Nedávno sme prišli s nápadom vytvoriť tím dobrovoľníkov so štvorkolkami a v prípade nutnosti ich nasadiť najmä pri pátraní po nezvestných osobách či hromadných udalostiach.
Registrovalo sa knám zatiaľ 13 dobrovoľníkov za čo im veľmi pekne ďakujeme.
Samozrejme vďaka patrí aj skupine ATV Záhorie ktorá nám tento nápad pomohla zrealizovať.

Po dlhšom čase spúšťame nábor nových dobrovoľných záchranárov. Nakoľko sa naše aktivity neustále rozširujú, rozhodli sme sa pre posilnenie nášho tímu. Ak máš chuť pomáhať druhým a chceš byť jeden z nás, neváhaj a napíš nám e-mail na info.czsoz@gmail.com (preferujeme bydlisko v BA a TT kraji)

Dňa 1.10.2019 naši kolegovia z Pohotovostného pátracieho tímu (PPT) absolvovali stretnutie ohľadom spolupráce na Akadémií policajného zboru v Bratislave. Do tejto aktivity zapojili aj nás a onedlho sa budeme aktívne zúčastňovať spoločných činnosti. O čo presne ide je však zatiaľ malým tajomstvom.

Dňa 27.09.2019 sa naši záchranári spolu s Dobrovoľnou záchrannou brigádou CO a DHZ Senica zúčastnili cvičenia zameraného na obsluhu techniky. Vyskúšali sme si ako sa manipuluje s elektrocentrálami, vodnými čerpadlami a nakoniec sa postavila aj protipovodňová hrádza.

24.09.2019 sme boli pozvaný Slovenskou pátracou službou na medzinárodné taktické cezhraničné cvičenie Drietoma 2019. Na vytvorení cvičenia sa podujalo Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne, Krajského ředitelství polície Zlínskeho kraje a Slovenskej pátracej služby "Drietoma 2019" v katastrálnom území obce Drietoma (okres Trenčín). Na...

Nedávno k nám priletel nový pomocník, vďaka ktorému budeme môcť efektívnejšie prehľadávať ťažko prístupné miesta hlavne pri pátracích akciách po nezvestných osobách, ale aj mapovať terén pri cvičeniach a ostatných naších činnostiach.