Aktuality

 

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať darcovi, ktorý nám cez výzvu na Kto pomôže Slovensku priniesol jednorázové ochranné overály, ktoré využijeme v triediacich stanoch v nemocnici Malacky, Trnava a taktiež v karanténnom stredisku v Piešťanoch. Aj vďaka Vám môžeme pomáhať.

Od dnes sa môžu návštevníci nemocnice v Malackách stretnúť s našimi dobrovoľníkmi a s dobrovoľníkmi z Dobrovoľnej záchrannej brigády civilnej ochrany. Ich činnosť pozostáva z merania teplôt osobám vstupujúcim do areálu nemocnice, v prípade namerania teplôt ich triedenie a komunikáciu s nemocnicou. Stan zabezpečila nemocnica od ZB HaZZ v Malackách a...

V dňoch 29.2.2020-1.2.2020 sa naši dobrovoľní záchranári na žiadosť sekcie krízového riadenia a Dobrovoľnej záchrannej brigády CO zúčastnili informačnej kampane Korona na štátnych hraniciach a to konkrétne Berg a Kittsee. Naši dobrovoľníci strávili na hraniciach celkovo 112 hodín čo je pre nás veľmi povzbudivé a tým vieme že to naozaj robia zo...

Dňa 24.11.2019 sme v katastri mesta Senica, časť Dolné Suroviny, pátrali po nezvestnej osobe. Do akcie sa zapojilo cca 60 dobrovoľníkov z rôznych dobrovoľných organizácií. Vďaka takémuto počtu bolo možné vytvoriť početnú rojnicu a prehľadať tak priľahlý les. Okrem lesu boli prehľadané aj iné vytipované miesta, opustené budovy a železničná stanica,...

Dnes sme spolu s Pohotovostným pátracím tímom a Kriminálnou políciou Levice zorganizovali pátraciu akciu po nezvestnom Gabrielovi Sajkovi z Levíc. Pátrania sa zúčastnili aj hasiči z DHZ Kozárovce, rodina a verejnosť. Aj napriek prehľadaniu veľkých plôch sa nám Gabriela nepodarilo nájsť.

Ďakujeme za podporu webnode.sk. Vďaka nim môžeme využívať prémiové služby zadarmo. Predstavujeme Vám náš nový web www.czs.sk .

Nedávno sme prišli s nápadom vytvoriť tím dobrovoľníkov so štvorkolkami a v prípade nutnosti ich nasadiť najmä pri pátraní po nezvestných osobách či hromadných udalostiach.
Registrovalo sa knám zatiaľ 13 dobrovoľníkov za čo im veľmi pekne ďakujeme.
Samozrejme vďaka patrí aj skupine ATV Záhorie ktorá nám tento nápad pomohla zrealizovať.

Po dlhšom čase spúšťame nábor nových dobrovoľných záchranárov. Nakoľko sa naše aktivity neustále rozširujú, rozhodli sme sa pre posilnenie nášho tímu. Ak máš chuť pomáhať druhým a chceš byť jeden z nás, neváhaj a napíš nám e-mail na info.czsoz@gmail.com (preferujeme bydlisko v BA a TT kraji)

Dňa 1.10.2019 naši kolegovia z Pohotovostného pátracieho tímu (PPT) absolvovali stretnutie ohľadom spolupráce na Akadémií policajného zboru v Bratislave. Do tejto aktivity zapojili aj nás a onedlho sa budeme aktívne zúčastňovať spoločných činnosti. O čo presne ide je však zatiaľ malým tajomstvom.